Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
English (en-GB)

Premier Wines & Spirits

KRÁSNÁ VÍNA, výjimečné DESTILÁTY A PRÉMIOVÉ NEALKO

OBJEVTE S NÁMI CHUTĚ A VŮNĚ Z CELÉHO SVĚTA

Rum

Flor de Caña

 

Při výrobě se používá časem ověřená metoda "Slow Aged" a vychází se z původní rodinné receptury. Tradičně vysoká kvalita přinesla rumům Flor de Caña více než 200 mezinárodních ocenění za kvalitu a chuť. Rumy se vyrábí ze 100% obnovitelné energie a značka se také může pyšnit certifikací Carbon Neutral či Fair Trade.

Vodka

Stoli

 

Prémiová vodka Stoli, kterou distribuujeme v České republice, je vodka s dlouhou historií, je vlastněna lucemburskou společností SPI Group. Na trhu má respektovanou pozici, a to především díky své více než 80leté tradici. Vyrábí se z pečlivě vybrané ozimé pšenice pomocí vysoce kvalitní výrobní technologie vícenásobné destilace. Filtruje se přes dřevěné uhlí a následně ještě dvakrát přes jemný křemenný písek a plátno. V lotyšském hlavním městě Riga se pak míchá s křišťálově čistou artéskou vodou z ledovce, která má v lahvi své místo od roku 1948. Vodka si vás získá svou komplexní chutí a charakteristickými sladkými tóny.

Gin

Greenall’s

 

Historie tohoto prémiového ginu je 250 let stará. Gin se vyrábí a destiluje jako jeden z mála ginů přímo v Londýně. Za jeho výrobou stojí tajný rodinný recept, který obsahuje směs devíti bylin, například jalovce, koriandru či citronové kůry, která mu dodává lehkou, svěží a vyváženou chuť. Vyrábí se metodou Pot Still a je pětkrát destilovaný, což z něj dělá alkohol čistého ducha. Greenall’s patří k nejoceňovanějším ginům, v průběhu posledních let získal 12 prestižních medailí.

Rum

Hell or High Water

 

Prémiový rum, známý po celém světě jako Ron de Jeremy, se dočkal rebrandingu. Od poloviny dubna 2021 mění svůj název na Hell or High Water Rum. Tento anglický výraz vyjadřuje nezlomnou vůli, která stojí za překonáváním překážek. Každého z nás čekají v životě pády, po nichž je třeba se opět vzchopit. Rum Hell or High Water ztělesňuje právě tuto odvahu, nekonvenčnost a jedinečnost. Výrobce One Eyed Spirits, se pro změnu názvu rozhodl z morálních důvodů po uvěznění svého hlavního představitele Rona Jeremyho. Samotná tekutina zůstává stejná. Na její výrobě se podílel Francisco „Don Pancho“ Fernandez, kterému se se podařilo vytvořit unikátní 7letý rum. Získá si vás opravdu extra jemnou a elegantní chutí.

Gin

G’Vine

 

Vyrábí se ve francouzském regionu Cognac. Zásadně se liší od tradičních londýnských dry ginů jalovcového základu a vytváří tak novou „gine-raci“. Ta kombinuje styl a komplexnost ultraprémiového ginu. Možnost všestranného použití ho vyzdvihuje na stupeň nejvyšší světové třídy. Spojením staré metody destilace a máčení spolu s přídavkem vzácného zeleného vinného květu zakládá G’Vine nový exkluzivní standard v elegantní superprémiové kategorii lihovin. V roce 2007 získal v San Franciscu stříbrnou medaili. Časopis Wine Enthusiast ho ohodnotil 95 body ze 100.

Ovocné pálenky a speciality

Baron Hildprandt

 

Ovocné pálenky a speciality z kvalitního ovoce z jižních Čech se vyrábí v historické palírně v Blatné pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera. Inspirací pro její vznik je původní receptura z dob založení lihovaru Františkem Hildprandtem.

Rum

Relicario

 

Relicario je okouzlující blend stařených dominikánských rumů, které jsou staré až 15 let, přičemž nejmladší v blendu má 5 let. Blend následně zraje v dubových v sudech po Kentucky Bourbon whisky, které jsou vystaveny karibským klimatickým podmínkám pro dokonalé propojení chutí a aromat. V příjemně sladké chuti objevíte tóny vanilky a sušených sladkých mandlí.

Rum

El Clásico

 

El Clásico je značka prémiových rumových produktů z Karibiku. Unikátní blendy jsou tvořeny rumy, které jsou 3–15 let staré a ležely v sudech po bourbonu v Karibiku. Produkty zahrnují ty nejlepší vybrané rumy z Trinidadu, Barbadosu, Dominikánské republiky a Guyany. Odměňte se jedinečnou chutí a vůní Elixiru či XO rumu. Unikátní sametově jemný blend Reservy, lehce ovocný Elixir či perfektně vanilkový Spiced a nebo silný Overproof, Vám dají možnost se odměnit a pocítit chuť Karibiku. Nejlépe si je vychutnáte v pokojové teplotě a v otevřené degustační skleničce.

Gin

Opihr

 

Dědictví kořeněného ginu Opihr sahá až do dob starodávných karavan z Orientu. Starověcí obchodníci cestovali tisíce kilometrů do legendárního regionu známého pod názvem Opihr, který prosperoval za vlády krále Šalamouna, aby přivezli různé exotické koření a byliny. Opihr vzniká spojením ručně sbíraných orientálních bylinek a exotického koření s jemným anglickým ginem. Destilace probíhá v nejstarší anglické destilerii s historií sahající až do roku 1761.

Pálenky, giny, absint a lihoviny

Žufánek

 

ŽUFÁNEK s.r.o. založili v roce 2000 manželé Marcela a Josef Žufánkovi a jejich synové Martin, Josef a Jan. Sídlí v obci Boršice u Blatnice poblíž Uherského Hradiště. Výroba je obklopena vlastními ovocnými sady, které se nacházejí v jedné z nejlepších lokalit na pěstování ovoce na Moravě. Z něho se vyrábějí na moderním destilačním zařízení lahodně jemné pálenky s charakteristickou vůní a chutí, ovlivněné zdejším mikroklimatem a podložím chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Všechny produkty jsou 100% přírodní, vyrobené podle původních osvědčených receptur, bez použití umělých barviv, ochucovadel a aromat. Destilujeme, macerujeme a tvoříme tak, aby výsledný produkt chutnal hlavně nám samotným a nemuseli se za něj nikdy a před nikým stydět. Proto všechny destiláty, likéry a lihoviny nesou jméno ŽUFÁNEK.

Champagne

Deutz

 

Kořeny vinařství Champagne Deutz sahají až do roku 1838, kdy bylo založeno Williamem Deutzem a Pierrem Geldermannem ve vesničce Aÿ. Ač strategie Champagne Deutz nebyla nijak extravagantní a okázalá, i tak se ve velké konkurenci dokázalo vinařství prosadit, a to hlavně díky jedinečné chuti jejich vína. Champagne Deutz je jedním z nejstarších členů clubu Grandes Marques, sdružujícího 24 nejvýznamnějších šampaňských domů. Dnes Deutz produkuje až dva miliony lahví, přičemž 75  % hroznů nakupují od pěstitelů z Premier a Grand Cru vinic. Sami vlastní kolem 42 hektarů vinic v pěti různých destinacích. Vína Deutz vinaři připravují bez vlivu dřeva, jsou příjemná, sofistikovaná, krásně perlí, ale nejsou okázale výrazná. Zbytečně na sebe nestrhávají pozornost, naopak při jejich vychutnávání je potřeba i trocha soustředění. Přímo pod sídlem Champagne Deutz se v hloubce 65 metrů nachází více než tříkilometrové sklepy, které byly vyhloubeny v křídovém podloží již v době vzniku vinařství, tedy v polovině 19. století.

Champagne

Piper-Heidsieck

 

Patří k jedněm z nejoceňovanějších šampaňských na světě. „Chci připravit víno hodné královny!“ – toto smělé zvolání otevírá první kapitolu v historii firmy Piper-Heidsieck. Větu tehdy pronesl Florens-Louis Heidsieck, syn protestantského pastora původem z Vestfálska, narozený v roce 1749. Poté co se tento samouk a vizionář usadil v Champagne, oženil se s místní dívkou a v roce 1785 založil firmu zaměřenou na obchod s látkami a šampaňským – Heidsieck & Cie. Tato nejsevernější vinařská oblast Evropy poskytuje díky kyselince místních hroznů, v nichž jsou tradičně zastoupeny tři odrůdy – Pinot Noir (Rulandské modré), Meunier a Chardonnay –, víno jedinečných vlastností. Tou nejpříznačnější z nich jsou bublinky, které se ve víně poprvé objevily v 17. století. Zprvu šlo o přirozený a těžko ovlivnitelný proces, který se podařilo technologicky zvládnout až v 19. století. Prchavost bublinek dodávala vínu punc ušlechtilosti, a proto si nápoj záhy získal oblibu v aristokratických kruzích. A právě ve výrobě šampaňského se plně projevil Heidsieckův talent.

Portské víno

Graham’s

 

Významné vinařství a největší vlastník vinic v oblasti Douro. Graham’s je vinařstvím, jež za svou staletou tradici dosáhlo těch nejvyšších uznání, a jedním z mála producentů, u kterých jsou na vysoké úrovni jak vína ruby, tak i tawny.

Víno

Mathias Hirtzberger

 

Již pátá generace rodiny Hirtzberger vyrábí legendární vína v jedné z nejkrásnějších krajin v Rakousku – Wachau. Otec zakladatele vinařství Franz Hirtzberger starší patří mezi ikonické vinaře v regionu. V rámci dědictví získal jeho nejmladší syn Mathias Hirtzberger celkem 4 hektary vinic ve velmi uznávaných polohách, jako je Kollmütz, Kollmitz, Gaisberg, Angern a Marienfeld. První vína vyrobil v roce 2014. Jeho druhý ročník 2015 se vyznačuje elegancí a vzrušující složitostí. Vína jsou klasifikována podle Vinea Wachau jako Steinfeder (lehký a ovocný styl), Federspiel (jemný) a Smaragd (hluboký a dlouhý). Celé jméno vinařství Weinhofmeisterei Mathias Hirtzberger odkazuje na více než 600 let starou budovu – vinařský dvůr, kde je nyní hlavní centrum obou rodinných vinařství, vinotéka a restaurace.

Víno

Tempos Vega Sicilia

 

Kultovní, nejslavnější a nejtradičnější španělská doména. Její vína jsou neuvěřitelně komplexní, elegantní a skvěle stárnou. Přirovnávají se k 1er Grand Cru Classé z Bordeaux. Vlajkovou lodí je Reserva Especial, což je blend zpravidla tří ročníků, a pak Unico z jednoho ročníku. Do skupiny patří i vinařství Alion z Ribera del Duero a Pintia z Toro, které těží z vinařského umu a stejné péče jako mateřská Vega Sicilia. Díky lásce majitele pro sladká vína, patří do skupiny i tokajské značky Oremus, které dnes patří na absolutní špičku tokajských vín.

Limonády a toniky

Thomas Henry

 

Od roku 2010 berlínskou firmu Thomas Henry inspiruje stejnojmenný vizionář k výrobě perfektních nealkoholických nápojů. Lékárník Thomas Henry v 18. století vyrobil první sodovku na světě. Jméno takového člověka je proto dobrým synonymem pro ještě lepší toniky a limonády. Tyto nápoje mají dospělou a plnou chuť, ať už samostatně nebo v long drinku. Thomas Henry si zakládá na skvělé vybalancované receptuře, vybraných ingrediencích a přírodní minerální vodě z pramenů ze severního Porýní.

Kola a limonády

fritz-kola

 

V roce 2002 se dva kamarádi z dětství rozhodli dělat věci jinak a lépe. Dali dohromady nějaké úspory a začali vyrábět fritz-kolu. Jejich cílem bylo – a stále je – vyrábět kolu, která bude lepší a zajímavější než ty, které nabízejí velké firmy. Díky jejich filozofii použití co nejvíce přírodních ingrediencí a zajištění 25 mg kofeinu na 100 ml se rychle rozrostli nejen v Německu, ale i v dalších zemích světa. Jejich limonády mají fantastickou chuť a jsou vhodné i pro vegany.