Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
English (en-GB)

Krásná vína

Německo

OBJEVTE S NÁMI CHUTĚ A VŮNĚ Německa

Německo

Weingut Egon Müller

 

Weingut Egon Müller je jedno z nejznámějších vinařství nejen v oblasti Mosel, ale také v celém Německu, dalo by se nazvat Romanée-Conti Německa. Na svých cca 8,5 hektarech pěstují především odrůdu Riesling, ze které vyrábí vína v různých kategoriích – od suchých Kabinett po sladké výběry, které mohou bez problémů zrát i 50 let a více. Přestože současný trend směřuje spíše k suchým vínům, jeho vína vykazují stále moselský typický vyšší zbytkový cukr. Všechna vína, včetně základních, potřebují určitý čas v lahvi, aby naplno ukázala svůj potenciál a terroir. Jeho TBA patří mezi nejdražší bílá vína světa, prodávají se za až 10.000 Eur za lahev, tedy víc jako třeba Montrachet od DRC.

Německo

Weingut J. J. Prüm

 

Historie moselského vinařství Prüm se datuje již od roku 1156. Johann Josef Prüm (1873–1944) založil panství J. J. Prüm v roce 1911. Nyní vede rodinný podnik jeho vnučka Katharina. Jejich necelých 14 hektarů vinic zahrnuje přibližně 70 % původní výsadby, protože zárodky révokazu v břidlicových půdách nepřežívají. I přes velký skok v kvalitě moselských vín si J. J. Prüm stále drží pevnou pozici v absolutní špičce německých Ryzlinků. Staré keře, nízké výnosy, tradiční vinařské postupy a preference maximální možné kvality ústí v ohromnou komplexnost, mineralitu, až éterickou harmonii jedněch z nejvíce dlouhověkých bílých vín na světě. Hrozny musí dozrát minimálně do úrovně kabinett, jinak se nelahvují. Mezi vyhlášené patří polohy Wehlener Sonnenuhr, Graacher Himmelreich, Bernkastel Badstube a Zeltinger Sonnenuhr.

Německo

Willi Schaefer

 

Vinařství vlastní nejuznávanější polohy v moselské oblasti Graacher Himmelreich, Graacher Domprobst a Wehlener Sonnenuhr. Vinařské kořeny rodiny Schaefer sahají až do roku 1121. Po celou tuto dobu získávané zkušenosti najdeme i v současných vínech tohoto vinařství. Šetrná a ruční práce na vinicích spolu s využitím klasické vinifikace ve velkých dubových sudech typu Fuder nechává pravidelně vzniknout ikonickým vínům, jež jsou naprosto excelentní ukázkou moselského terroir a patří k nejvyhledávanějším vínům celého Německa. Ochutnat tato vína je opravdovým zážitkem, jelikož jsou vyprodána na pár let dopředu a není lehké je nakoupit.

Německo

Weingut Markus Molitor

 

Markus Molitor je dnes již osmou generací rodiny, která vlastní toto starobylé vinařství. Markus je jedním z vyznavačů myšlenky „terroiru“ – v posledních letech postupně rozšiřuje počet různých vinic tak, aby co možná nejlépe využil enormního potenciálu vyjádření odrůdy Riesling. Vinice v údolí Mosely jsou v extrémně prudkých svazích. Vzhledem k tomu je veškerá práce prováděna výhradně ručně, za cenu obrovské námahy a úsilí. Firma vlastní některé z nejlepších a nejkrásnějších tratí na střední Mosele a jednu vinici na řece Saar. Vína z podniku Markuse Molitora získávají každoročně řadu ocenění v domácím i zahraničním odborném tisku a na různých soutěžích a výstavách.

Německo

Weingut Schäfer-Fröhlich

 

Vinařská hvězda z německého regionu Nahe s více jak 200letou tradicí, to je rodinné vinařství Schäfer-Fröhlich. V této oblasti mají celkem 19 hektarů vinic, kde pěstují převážně odrůdu Ryzlink rýnský. Jejich vína se vyznačují precizností, chuťovou čistotou a parádní mineralitou. Nadaný vinař Tim Fröhlich se stal v roce 2010 vinařem a zároveň se stal nejmladším vítězem v historii tohoto prestižního ocenění.

Německo

Weingut Reichsrat von Buhl

 

Vinařství Reichsrat von Buhl je již více než 150 let v rodinném vlastnictví a stejně tak dlouho je jedním z nejznámějších vinařství v Německu. Od svého založení v roce 1849 stojí von Buhl za nadčasovým stylem vín výrazně ovlivněný terroirem, který nikdy nebyl orientován na to, co je módní, ale který hrdě propaguje původ svých hroznů z nejlepších lokalit v Deidesheimu a Forsteru. Vinařství Reichsrat von Buhl je od roku 2009 certifikován Bio a je i aktivním ambasadorem přírodního, udržitelného vinohradnictví a nejlepších německých vín.